O mnie

Miło mi powitać Cię na moim blogu, który jest jednocześnie moim miejscem w sieci, stroną, która pomoże mi zebrać moje pomysły w jednym miejscu. Tworząc dla siebie, tworzę i dla Was! Nie lubię zatrzymywać dobrych pomysłów tylko dla siebie :) 


Ja.nauczycielka - czyli kto?

Nauczycielka przedszkola z głową pełną pomysłów! 

 

Nauczycielka języka angielskiego przedszkolu.
Czujny oligofrenopedagog.
Nauczycielka z zapałem do tworzenia pomocy edukacyjnych.


Jestem nauczycielką w jednym z bielskich przedszkoli. Oprócz bycia wychowawcą, pełnię także obowiązki nauczycielki języka angielskiego w grupach 3-6 letnich. Codziennie uczę się mnóstwa nowych rzeczy - także od dzieci. To one są największą inspiracją. Obecnie jestem jednak przede wszystkim mamą na urlopie wychowawczym. 

Po godzinach, kiedy mała szefowa mi na to pozwala, zajmuję się tworzeniem pomocy edukacyjnych w różnych formach.  Od ponad 3 lat prowadzę bloga o tematyce edukacyjnej. W ostatnim okresie, przy okazji sytuacji, która zmusiła nas do nieco innego typu pracy (w formie zdalnej), bardzo rozwinęłam swoje umiejętności techniczno-informatyczne. Jestem samoukiem. Tworzę karty pracy, a także interaktywne gry edukacyjne. W ostatnim czasie sporo uwagi poświęcam mądremu wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy z dziećmi - stąd moje propozycje.

Sporo swoich pomysłów udostępniam Wam bezpłatnie, zdaję sobie sprawę, że nauczycielska kieszeń nigdy nie jest pełna - zawsze biegamy do sklepów po nasze ulubione 'przydasie' lub inwestujemy we własny rozwój w postaci szkoleń. 

 

Z drugiej strony prowadząc bloga muszę opłacać stosowne abonamenty (strona www, programy graficzne), ponadto obecnie jestem mamą na urlopie wychowawczym, dlatego prowadzę także własny sklep internetowy, który znajdziecie TUTAJ.


Jak każdy nauczyciel - ciągle się uczę!

Jak wiadomo, najwięcej wiedzy zdobywamy w doświadczeniu, jednakże trochę teorii musiał przyswoić każdy z nas! :) 

 

Jestem absolwentką:

- Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej - Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Edukacja Przedszkolna;

- Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza;

- WOM-u w Bielsku-Białej - Oligofrenopedagogika;

- WOM-u w Katowicach - Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

 

Sporo czytam, jednak moją ulubioną formą nauki jest metoda prób i błędów - zwłaszcza w odniesieniu do tego, co możecie zobaczyć tutaj - na mojej stronie.

"Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż mi, a zapamiętam,

pozwól mi zrobić, a zrozumiem."

Konfucjusz

Współpraca

Masz dla mnie jakieś wyzwanie? Czekam na Twój kontakt pod adresem e-mail ja.nauczycielka@gmail.com