O mnie

Miło mi powitać Cię na moim blogu, który jest jednocześnie moim miejscem w sieci, stroną, która pomoże mi zebrać moje pomysły w jednym miejscu. Tworząc dla siebie, tworzę i dla Was! Nie lubię zatrzymywać dobrych pomysłów tylko dla siebie :) 


Ja.nauczycielka - czyli kto?

Nauczycielka przedszkola z głową pełną pomysłów! 

 

Nauczycielka języka angielskiego przedszkolu.
Czujny oligofrenopedagog.
Nauczycielka z zapałem do tworzenia pomocy edukacyjnych.


Na co dzień jestem nauczycielką w jednym z bielskich przedszkoli. Oprócz bycia wychowawcą, pełnię także obowiązki nauczycielki języka angielskiego w grupach 3-6 letnich. Codziennie uczę się mnóstwa nowych rzeczy - także od dzieci. To one są największą inspiracją.

Po godzinach zajmuje się tworzeniem pomocy edukacyjnych w różnych formach.  Od ponad 3 lat prowadzę bloga o tematyce edukacyjnej. W ostatnim okresie, przy okazji sytuacji, która zmusiła nas do nieco innego typu pracy (w formie zdalnej), bardzo rozwinęłam swoje umiejętności techniczno-informatyczne. Jestem samoukiem. Tworzę karty pracy, a także interaktywne gry edukacyjne. W ostatnim czasie sporo uwagi poświęcam mądremu wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy z dziećmi - stąd moje propozycje.

Większość swoich pomysłów udostępniam Wam bezpłatnie, zdaję sobie sprawę, że nauczycielska kieszeń nigdy nie jest pełna - zawsze biegamy do sklepów po nasze ulubione 'przydasie' lub inwestujemy we własny rozwój w postaci szkoleń. 

 

Z drugiej strony prowadząc bloga muszę opłacać stosowne abonamenty (strona www, programy graficzne), dlatego współpracuję  ze sklepem internetowym www.mjedu.pl - tam znajdziecie realizacje moich projektów.


Jak każdy nauczyciel - ciągle się uczę!

Jak wiadomo, najwięcej wiedzy zdobywamy w doświadczeniu, jednakże trochę teorii musiał przyswoić każdy z nas! :) 

 

Jestem absolwentką:

- Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej - Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Edukacja Przedszkolna;

- Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza;

- WOM-u w Bielsku-Białej - Oligofrenopedagogika;

- WOM-u w Katowicach - Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

 

Sporo czytam, jednak moją ulubioną formą nauki jest metoda prób i błędów - zwłaszcza w odniesieniu do tego, co możecie zobaczyć tutaj - na mojej stronie.

"Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż mi, a zapamiętam,

pozwól mi zrobić, a zrozumiem."

Konfucjusz

Współpraca

Masz dla mnie jakieś wyzwanie? Czekam na Twój kontakt pod adresem e-mail ja.nauczycielka@gmail.com