Ciekawe aktywności

Ciekawe aktywności · 2022/04/27
Z okazji Dnia Tańca przygotowałam dla Was karty do zabaw orientacyjno-porządkowych z muzyką. Możecie ich także użyć do wszelkich zabaw dydaktycznych, możliwości jest wiele! Zobaczcie sami :) Karty znajdziecie w 3 rozmiarach.

Gra w kości - ZWIERZĘTA WIEJSKIE
Ciekawe aktywności · 2020/04/17
Mam dla Was kolejny sposób na wykorzystanie zwykłej kostki! Pomysł ten wpadł mi do głowy już parę dni temu, ale dopiero dzisiaj miałam czas na realizację. Zawartość gry: - kostka ze zwierzętami; - kostka z domami zwierząt; - instrukcja w razie braku drukarki (wówczas wykorzystujemy 2 zwykłe kostki); - karta przebiegu gry. Zadaniem graczy jest wyrzucenie na obu kostkach odpowiedniej pary (np. KURA + KURNIK). Możemy wyznaczyć czas - np. kto zdobędzie więcej par w ciągu 5...

Ciekawe aktywności · 2020/04/16
Segregujemy śmieci! :) Pojemniki do samodzielnego stworzenia w 2 wersjach oraz przykładowe odpady! :) Jeden sposób wykorzystuje rolki po papierze toaletowym - tego nikomu nie braknie (tak myślę)!

Ciekawe aktywności · 2020/04/07
Co powiecie na uroczą wielkanocną girlandę? :) Wystarczy nam papier kolorowy, pomponiki lub waciki, sznurek/tasiemka i możemy tworzyć! :D Dołączam szablon :) :) Myślę, że tą aktywność możemy śmiało zaproponować dzieciom, wycięcie tego kształtu nie powinno sprawić im problemu :)

Ciekawe aktywności · 2020/04/06
Kolejna zabawa aktywizująca! 🙂 Myślę, że ta karta jest w stanie zaktywizować całą rodzinę! Propozycje zabawy matematyczno-badawczej: - wykonanie zadania na czas; - zabawa z elementem rywalizacji; - możliwość porównania wyników pod koniec zabawy, wspólne przejście się po kuchni i sprawdzenie. Wyniki wpisujemy w ramkach pod obrazkami.

Gra w rzuty
Ciekawe aktywności · 2020/04/03
Powiem Wam, że przez ostatnie dni odkrywam niezliczone możliwości zwykłej kostki do gry. Chciałabym pokazać Wam mój dzisiejszy pomysł, jak możemy ją wykorzystać w połączeniu z ćwiczeniem rzutu do celu. Możecie wydrukować potrzebne materiały lub stworzyć je sami - wszystko pokazałam Wam na zdjęciach. :) Potrzebujemy: - sznurek, tasiemkę; - kostkę do gry; - kartki i flamastry; - skarpetki :)

Kostka gimnastyczna
Ciekawe aktywności · 2020/04/02
Pamiętacie Gimnastykę na okrągło? Proponuję kolejną tego typu aktywność, która nie wymaga wielkiego przygotowania. Tak naprawdę wystarczy najzwyklejsza kostka do gry i możemy działać! Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi :) Gra polega na wykonaniu 2 rzutów - wybór ćwiczenia oraz wybór ilości powtórzeń. Możemy też losować ćwiczenia wzajemnie dla siebie. Jeśli nie mamy możliwości wydruku, możemy użyć zwykłej kostki i wykonywać ćwiczenia według instrukcji. Mam dla...

Sztućce
Ciekawe aktywności · 2020/04/01
Kolejna fajna aktywność, która nie wymaga od rodziców zbyt dużego nakładu pracy. 🙂 W przypadku braku drukarki proponuję otworzenie kart na smartfonie/tablecie, rysowanie lub układanie ciągu sztućców, które dziecko ma odwzorować.

Kostka kanapkowa
Ciekawe aktywności · 2020/04/01
Razem w kuchni Zabawa dydaktyczna przy okazji robienia kanapek

Kto się nie boi bałaganu?
Ciekawe aktywności · 2020/04/01
Mam nadzieję, że każdy z nas wie, że bałagan jest dowodem na świetną zabawę! Kto myśli tak samo - łapka w górę 👍 W tym przypadku możemy trochę ograniczyć bałagan - fajnym patentem jest wykorzystanie tacki z wyższymi bokami. 🙂 Fajna propozycja do pracy w domu. Dla dzieci w każdym wieku. 🙂 Można podesłać rodzicom przedszkolaków. 🙂 Wszystkie potrzebne rzeczy do zorganizowania tej aktywności każdy z nas ma w domu. Jestem tego pewna! - mąka (lub inny sypki...

Show more